Ene Nael

E,Nael fotoEne Nael alustas muusikaõpinguid Karksi-Nuia Lastemuusikakoolis ja aastal 1986 jätkusid need juba Tallinna Muusikakeskkoolis Ell Saviaugu klaveriklassis. Ta on lõpetanud 1994. aastal Eesti Muusikaakadeemia professor Laine Metsa klaveri- ja professor Imbi Tarumi klavessiiniklassi. Kevadel 2000 kaitses ta samas muusikamagistri kraadi kammeransambli erialal. Ta on osalenud mitmete tuntud interpreetide meistrikursustel Eestis, Soomes, Hollandis, Rootsis, Prantsusmaal ning Itaalias. 2000. aastal võitis Ene Nael esikoha Eesti Muusikaakadeemias aset leidnud konkursil „Bach 250“.

Ta on esinenud orkestrisolistina, mänginud erinevates barokkorkestrites ja
kammerkoosseisudes ning osaleb aktiivselt klavessiinimängijana Eesti muusikafestivalidel. Kõrvuti vanamuusikaga esitab ta sageli ka nüüdismuusikat, olles mitmete eesti heliloojate klavessiiniteoste esmaettekandjaks. Ene Nael on ansambli Una Corda (kannel, harf, klavessiin) liige ja jaanuaris 2012 ilmus trio esimene plaat eesti muusikast UNA CORDA.

E. Nael töötab klahvpilliõpetajana Vanalinna Hariduskolleegiumi Muusikakoolis, olles üks aktiivsemaid klavessiinimängu õpetamise metoodika arendajaid Eestis.
Peale selle osaleb aktiivselt Eesti Klavessiinisõprade Tsunfti töös, korraldades aastast 2000 ajalooliste klahvpillide ja orkestrimuusika suvelaagrit, samuti osaleb ta 1999. aastast rahvusvahelise Klavessiinifestivali korraldusmeeskonna töös.

*    *    *    *    *    *    *